Aktualności

Międzybrodzie Bialskie

Święto Morza w Gminie Czernichów

1.

Już 2-3 lipca 2016 Święto Morza w Międzybrodziu Bialskim, scena nad jeziorem. Patronat nad imprezą objęła LIGA MORSKA i RZECZNA. Serdecznie ZAPRASZAMY.

Pobież pliki: program.pdf

Czytaj więcej...

XVIII Międzynarodowy Bieg Górski Żar - 25 czerwca 2016

1.

Zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków biegania. Zapisy do dnia 20 czerwca 2016 on-line na http://www.zapisy.cba.pl/index.php/bieg-na-zar-zapisy.

  • 8:00 – 10:30 weryfikacja zgłoszeń do biegu w biurze zawodów (Centrum Kultury - ul. Beskidzka)
  • 11:30 START - skrzyżowanie ul. Beskidzkiej z ul. Młyńską
  • META - Góra Żar
  • 13:30 - oficjalne ogłoszenie wyników i ceremonia zakończenia na szczycie Góry Żar.

Kontakt do dyrektora biegu: tel. 608828584, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cel imprezy: upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, popularyzacja biegów górskich, promocja walorów turystyczno - krajoznawczych Międzybrodzia Żywieckiego i Góry Żar w kraju i zagranicą. 

Czytaj więcej...

Wielkie Sprzątanie Jeziora Międzybrodzkiego

1.

Społeczna Straż Rybacka we współpracy z Zarządem Koła PZW Czernichów oraz OSP Hałcnów zapraszają na Wielkie Sprzątanie Jeziora Międzybrodzkiego, które odbędzie się 18 czerwca (Czernichów - boisko obok tzw. niebieskiej kładki). Rozpoczęcie o godzinie 08:00. Urząd Gminy w Czernichowie przekaże sprzątającym worki oraz zapewni odbiór zebranych śmieci. Pomysłodawcy akcji często bywają nad tym akwenem: Wojciech Duraj i Andrzej Hankus patrolują brzegi w ramach Społecznych Straży Rybackich, Janusz Sporek jest amatorem żeglarzem. Jaki jest plan? Posłuchajcie - wywiad z organizatorami dostępny na stronie Radia Bielsko -http://www.radiobielsko.pl/audio/2016-05-31-3573875576.mp3. Kontakt z organizatorami dostępny na stronie internetowej koła Czernichów Polskiego Związku Wędkarskiego www.pzwkoloczernichow.pl. Dołącz do nas - przyroda jest tego warta.

 

Czytaj więcej...

Diverse Downhill Contest 2016

1. 

Rozpoczęcie sezonu downhillowego A.D. 2016 coraz bliżej. Już za trzy tygodnie w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski – Diverse Downhill Contest. W zeszłym roku rywalizacja przyciągnęła tłumy fanów zjazdów na rowerach i mocne grono zawodników, którzy zjeżdżali po długiej i bardzo widowiskowej trasie na górze Żar.

Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce, zarówno pod względem frekwencji zawodników jak i kibiców, którzy licznie przybywają oglądać zmagania zjazdowców. Historia zawodów sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już jedenasty sezon rowerowy! Agencja Sportainment co roku stawia poprzeczkę wyżej - organizując zawody na coraz wyższym poziomie i z coraz wyższą rangą. W 2016 Diverse Downhill Contest to dwie edycje: jedna to rozpoczęcie sezonu i zarazem pierwszy Puchar Polski, druga, która odbędzie się we wrześniu to… jeszcze niespodzianka, o której poinformujemy wkrótce. Już dziś zapewniamy że będzie to precedens na skalę europejską.
Przygotujcie się na weekend mocnych wrażeń i bądźcie razem z nami w Międzybrodziu Żywieckim 23-24 kwietnia!

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u www.facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

Czytaj więcej...

Sebastian Kawa Sportowcem Grudnia 2015 IWGA! Szansa na tytuł Sportowca Roku 2015!

1. Sebastian Kawa został sportowcem miesiąca grudnia 2015 międzynarodowej organizacji IWGA (International World Games Association). Polski pilot szybowcowy został tym samym nominowany do tytułu Sportowca Roku 2015 IWGA. Głosowanie trwa do 31 stycznia 2016 r. Co zrobić, aby zagłosować na Polaka? To proste.

Sebastian Kawa (fot. theworldgames.org)

Cóż za wspaniały finał niezwykle udanego dla polskich pilotów sportowych roku 2015. Sebastian Kawa, polski pilot szybowcowy został Sportowcem Grudnia 2015 IWGA (International World Games Association). Teraz Polak ma szansę zostać Sportowcem Roku 2015. Głosowanie już trwa.

 Wielokrotny mistrz świata w szybownictwie Sebastian Kawa 

Jak głosować?

Aby zagłosować na Sebastiana Kawę, wystarczy kliknąć TUTAJ i oddać swój głos na polskiego pilota. Głosowanie online trwa do 31 stycznia 2016 r.

Sebastian Kawa to polski pilot szybowcowy, pierwszy człowiek, który przeleciał szybowcem nad Himalajami. Dziesięciokrotny Mistrz Świata w konkurencjach szybowcowych, dwukrotny Szybowcowy Mistrz Światowych Igrzysk Lotniczych, wielokrotny rekordzista świata w szybownictwie, lider światowego rankingu pilotów szybowcowych, najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii.

International World Games Association (IWGA) to organizacja międzynarodowa, założona w 1980 roku. Zrzesza 37 federacji i związków sportowych z całego świata. IWGA jest organizacją uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Co cztery lata pod egidą IWGA organizowane są Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games. W 2017 roku gospodarzem tej imprezy będzie Wrocław.

Źródło: Aeroklub Polski 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Jasełka 2016!

1.

Czytaj więcej...

Powitanie Nowego Roku

1.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

1.

Regionalne Stowarzyszeni Kulturalne Roztoka i Urząd Gminy Czernichów zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, 8 stycznia 2016 r. o godz. 9:00. przesłuchanie konkursowe uczestników w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. 10 stycznia 2016 r. Koncert Laureatów godz. 17:00 Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy i informacje pod tel. 33/866 13 25 wew. 103. 

Czytaj więcej...

Mapa

Galeria

Zbiornik na Gór...

Ostatnie na forum

LastPhpBB3. Table phpbb_config not found!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Międzybrodzie Bialskie