Międzybrodzie Bialskie

Centrum Kultury

Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim

1.Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim zostało utworzone w starym budynku remizy strażackiej, zaadaptowanego w ramach projektu „PRZEBUDOWA BUDYNKU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W MIĘDZYBRODZIU BIALSKIM Z NIEZBĘDNYM WYPOSAŻENIEM”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W 2008 roku z inicjatywy prezesa Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia Mieczysława Czulaka, przy współpracy z Urzędem Gminy Czernichów, została otwarta Izba Regionalna. Zgromadzono tu wiele cennych dokumentów z historii, kultury i sztuki ludowej. Można tutaj znaleźć ciekawe i cenne, mające dużą wartość historyczną, dokumenty o związkach Międzybrodzia z wybitnymi postaciami: Papieżem Janem Pawłem II oraz generałem Józefem Hallerem.
W Izbie Regionalnej zgromadzono przedmioty dawnego sprzętu gospodarstwa domowego, eksponaty rolnicze, rzemieślnicze i stroje ludowe, pochodzące z terenu całej gminy. Godne polecenia są wyjątkowe zbiory pism i starych fotografii. W większości prezentowane przedmioty, mają ok. 100 lat! Uwagę zwiedzających przyciągają stare żelazka (np. o wadze 6.60 kg.), drewniana łyżwa, "stępki", "ocydzarka", "dziyska", baranek, kołowrotki do przędzenia, cyrkiel, kolekcja strugów stolarskich, maszyn do szycia, form na czapki baranie, lamp naftowych, itp. Warta obejrzenia jest wystawa "Stare budownictwo w Międzybrodziu". Izba znajduje się w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim, ul. Brodek 2, otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach południowych

W budynku Centrum Kultury odbywają się cykliczne zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. Można tutaj uczyć się i podnosić swoje umiejętności w zakresie plastyki, muzyki, tańca i sportu.

W obiekcie tym, swą funkcję pełni także Sołtys Międzybrodzia Bialskiego. Obraduje w nim także Rada Sołecka.

Również niektóre stowarzyszenie i organizacje działające na terenie Międzybrodzia mają tutaj swoje siedziby. Należą do nich; Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ", Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie do Współpracy Międzynarodowej "SOŁA", oraz zespoły wokalno-muzyczne; Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie, Chór Międzybrodzianka z Międzybrodzia Bialskiego.

 

Mapa

Galeria

Październikowy ...

Ostatnie na forum

LastPhpBB3. Table phpbb_config not found!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Międzybrodzie Bialskie