Międzybrodzie Bialskie

Kolarstwo Górskie

 

1. W Międzybrodziu Bialskim nie ma wyodrębnionych szlaków rowerowych. Jednak ze wzgledu na specyfikę Beskidu Małego, idealnie do tego celu nadają sie znakowane szlaki turystyki pieszej górskiej. Mimo górzystego charakteru, można dostosować wybór planowanej trasy do swoich umiejetności.

Polecane trasy:

  1. Start w centrum Miedzybrodzia Bialskiego ul. Bielską w kierunku na Przełęcz Przegibek (ok. 7km) - Z Przegibka niebieskim szlakiem narciarskim (od kapliczki w lewo) do punktu łaczenia się niebieskiego, czerwonego i żółtego pieszego szlaku (po drodze kilkusetmetrowe podejście) -  wyjazd na polany podszczytowe Magurki Wilkowickiej i dalej do schroniska -  dojazd niebieskim szlakiem na Czupel (po drodze jaskinia "Wietrzna Dziura") - zjazd z Czupla niebieskim szlakiem do centrum Czernichowa (bardzo ładne widoki w lewo na zaporę i Jezioro Międzybrodzkie, dalej przy zjeżdzie widok na Jezioro Żywieckie po prawej). Uwaga! zjeżdżając prawdopodobnie zajdzie konieczność pokonania krótkiego odcinka pieszo - dojazd wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego drogą 948 do Międzybrodzia Bialskiego - koniec trasy.
  2. Start tak samo jak powyżej, aż do punktu łaczenia się niebieskiego, czerwonego i żółtego pieszego szlaku - zjazd żółtym szlakiem do przysółka Pod Magórką (po drodze wspaniałe widoki na dolinę Ponikiewki i Górę Żar. Fot. 1) - Zjazd drogą asfaltową do centrum Międzybrodzia - Koniec trasy.
  3. Start w centrum Miedzybrodzia Bialskiego ul. Bielską w kierunku na Przełęcz Przegibek (ok. 7km) - niebieskim szlakiem na Gaiki - czerwonym szlakiem w kierunku na Groniczki i Hrobaczą Łąkę - po kilkusetmetrach odbijamy zielonym szlakiem na Nowy Świat (bardzo przyjemny i stosunkowo łatwy zjazd). Zjeżdzamy do miejsca w który niebieski szlak odbija w prawo (przysiółek Nowy Świat, polana z zabudowaniami) - Zjeżdżmy na sam dół niebieskim szlakiem, lub drogą asfaltową do centrum Miedzybrodzia - koniec trasy
  4. Start w centrum Miedzybrodzia Bialskiego ul. Bielską w kierunku na Przełęcz Przegibek (ok. 7km) - niebieskim szlakiem na Gaiki - czerwonym szlakiem w kierunku na Groniczki i Hrobaczą Łąkę (Uwaga na stromy zjazd do przełęczy "U Panienki" - zjazd żółtym szlakiem z Hrobaczej Łąki do Żarnówki Dużej (dolny odcinek ul. Alojzego Koniora) - dojeżdżając do drogi 948 skrecamy w prawo - jadąc wdłuż Jeziora Międzybrodzkiego wracamy do centrum Międzybrodzia Bialskiego - konies trasy
  5. Start w centrum Międzybrodzia Bialskiego drogą 948 w kierunku na Żywiec - dojeżdźamy do mostu i skręcamy do Międzybrodzia Żywieckiego - pniemy się ok. 40min serpentynami na szczyt Góry Żar (opcjonalnie można wyjechać kolejką linowo-terenową) - zjazd czerwonym szlakiem do zapory(UWAGA: górny odcinek kamienisty, na dole uskok, trzeba zejść z roweru) do  - przeżdżamy przez zaporę - za zaporą skrecamy w lewo i jadąc wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego drogą 948 wracamy do punktu z którego startowaliśmy - koniec trasy. 

Proponowane trasy nie mają sztywnego charakteru. Cechują się wielowariantowością i możliwością wyboru różnych opcji  ze względu na kierynek jazdy czy konfigurację poszczególnych odcinków wedle własnego uznania.

UWAGA!!! Opisy w/w tras mają charakter poglądowy. Dobór trasy powinien być wypadkową posiadanych umiejętności, kondycji i jakości sprzętu. Autor w/w opracowania nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie negatywne skutki wynikajace ze złej oceny trasy, swoich możliwości oraz nieodpowiedniego sprzętu.

downhill

Trasy DOWNHILL na Górze Żar

Trasa „Nortshore” FUNN

Przeznaczenie:    początkujący, średniozaawansowani oraz profesjonalni rowerzyści

Długość trasy: 2 300 metrów

Opis: Trasa typu Nortshore [drewniane kładki], która wyróżnia Bike Park Żar od innych parków rowerowych.

Trasa szerokości dwóch metrów poprowadzona przez las. Wykorzystująca naturalne nierówności terenu z licznymi elementami drewnianymi tzw. kładkami [nortshore] o różnorodnych profilach. Zawiera kilkanaście sztucznych przeszkód, skocznie, uskoki , Wall ride`y[drewniane konstrukcje] oraz bandy ziemne.   Na trasie znajduje się ok. 150 metrów bieżących drewnianych konstrukcji.

Trasa Downhill

Przeznaczenie:    trasa trudna, przeznaczona dla rowerzystów średniozaawansowanych oraz zaawansowanych [profesjonalnych zawodników]. Trasa na której odbywać się będą zawody Downhillowe.

Długość trasy: 2 000 metrów

Opis: Trasa utworzona na bazie istniejącej trasy zjazdowej na której rozgrywane są zawody Downhill Contest. Trasa posiada rock gardeny w celu urozmaicenia i utrudnienia trasy.

 

Mapa

Galeria

Widok z Przełęc...

Ostatnie na forum

LastPhpBB3. Table phpbb_config not found!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Międzybrodzie Bialskie