Międzybrodzie Bialskie

Sporty Zimowe

1.

 

Narciarstwo zjazdowe

W Międzybrodziu Bialskim istnieją dwa ośrodki dotyczące narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Większy z nich znajduje się na Górze Żar na granicy Międzybrodzia Bialskiego i Miedzybrodzia Żywieckiego. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji trasę narciarską długości 1300m, która jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Biegnie ona wzdłuż kolei linowo-torowej, jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana przez ratraki. Oświetlenie i nagłośnienie trasy narciarskiej pozwala korzystać z jej walorów do późnych godzin nocnych. Górny odcinek trasy posiada łagodny początek i bardziej strome zakończenie. Przy górnej stacji, znajduje się wyciąg talerzykowy dla początkujących. Znajdziemy tam również pizzerię. Parking płatny. Wszelkie informacje dotyczące tego ośrodka można znaleźć tutaj: http://www.pkl.pl/zar/home

Drugi ośrodek - umiejscowiony na zboczach Rogacza ok. 1,5 km od centrum Międzybrodzia Bialslkiego w stronę Żywca, powyżej nieczynnego ośrdka wczasowego "Andaluzja". Zlokalizowane są tutaj dwa wyciągi talerzykowe o dł. 550m i 200m. Trasy posiadają oświetlenie i sztuczne nasnieżanie. Poniżej dolnej stacji znajduje się punkt gastronomiczny. Parking płatny.

Narciarstwo biegowe

Na stokach Magurki Wilkowickiej w obrębie Gminy Wilkowice oraz Międzybrodzia Bialskiego znajdują sie trasy biegowe posiadajace homologację FIS, wybudowane w ramach projektu "Budowa tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej" realizowanego przez Gminę Wilkowice w partnerstwie z Gminą Czernichów. Pętle posiadają odpowiednio długość; 1,0 km, 2,5km, 3,3km, 3,75km. Oprócz tras biegowych powstał także niewielki, ale o ciekawej archterkurze, budynek sędziowski, zlokalizowany na polanie w pobliżu schroniska PTTK. Kształt budynku podyktowany jest jest m.in koniecznością spełniania funkcji, jaką jest możliwość testowania nart (wymóg FIS). Budynek ten, a właściwie jego dach, stanowi również platformę widokową, będąc zarazem punktem obserwacyjnym z którego można oglądać zawody narciarskie. Minusem pięknie widokowo położonych tras jest dojście z Przełęczy Przegibek - ok. 45min podejścia oraz brak możliwości dojazdu samochodem od strony Międzybrodzia Bilskiego. Dojazd możliwy od strony Wilkowic, przy założeniu posiadania samochodu z napedem 4x4, oraz stosownego zezwolenia (zakaz wjazdu).  

     

 CCF20130320 00001CCF20130320 00000

 CCF20130320 00002CCF20130320 00003

              

 

 

Mapa

Galeria

Wodok z Jaworzy...

Ostatnie na forum

LastPhpBB3. Table phpbb_config not found!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Międzybrodzie Bialskie